Проверката трябва да приключи в рамките на месец
Районната прокуратура в Ямбол се самосезира по информация от медиите и възложи полицията да извърши проверка на случая с 33-годишната родилка, която загуби бебето си при раждане в частна болница, съобщи районният прокурор Мина Грънчарова.
Ще бъдат взети обяснения от близките на родилката, ще се изиска цялата документация от болницата, както и от започналата проверка на Изпълнителната агенция "Медицински надзор".
Проверката трябва да приключи в рамките на месец.
"Преценява се дали има евентуално извършено престъпление. След събирането на достатъчно данни по случая, тогава ще бъде преценено дали да се образува досъдебно производство и по кой текст от Наказателния кодекс", заяви районният прокурор на Ямбол.
Близки на 33-годишната жена настояха за разследване за лекарска грешка.
Жената е настанена в Университетската болница в Стара Загора в тежко състояние.
Конституционният съд обяви за противоконституционно решението за присъединяване към Съвета за мира
По-малко от 52 евро глоба след смъртта на 6-годишния Ангел в зъболекарски кабинет
Проверяват случай на осъждан за педофилия мъж, назначен като охранител в училище
Стою Стоев: Вместо съдебна реформа управляващите запазиха политическия контрол върху ВСС
След земетресенията във Венецуела: Загиналите са поне 235, продължава търсенето на оцелели
Безводието в страната: Работна среща в Министерския съвет обсъжда проблема