Пропуските подхлъзнаха Бразилия на старта на Копа Америка

пропуските подхлъзнаха бразилия старта копа америка
Снимка: CONMEBOL Copa América/Twitter
07:58, 25.06.2024
Чете се за: 01:40 мин.

Бразилският национален отбор не успя да стартира успешно своето участие на Копа Америка в САЩ. Футболистите на Доривал Жуниор завършиха 0:0 с Коста Рика в мач от първия кръг в група D. На стадион „Софи“ в Ингълуд бразилците се скъсаха да пропускат и удариха веднъж гредата, а освен това техен гол бе отменен.

На 29 юни (събота) „Селесао“ ще премери сили с Парагвай, докато играчите на Густаво Алфаро ще срещнат Колумбия.

Бразилците не се забавиха с овладяването на инициативата още от самото начало, когато изпуснаха две бързи възможности да отбележат гол. Това се случи в 30-та минута, a Маркиньос бе на път да влезе в ролята на герой, но впоследствие попадението бе разгледано от системата за видеоповторение и отменено заради засада.

„Кариоките“ продължиха да атакуват, а в самия край на първото полувреме съдията не отсъди дузпа заради игра с ръка на един от футболистите на костариканците.

„Селесао“ не се отказа от мисълта за гол и през второто полувреме. Бразилците бяха близо до попадение в 63-та минута, когато Лукас Пакета стреля мощно от далечна дистанция, но неговият удар се отби в гредата. До края на мача тенденцията се запази и резултатът остана непроменен.