ИЗВЕСТИЯ

Моите новини
Специално пред БНТ: Николай Младенов за...
Чете се за: 13:35 мин.
Осъдиха на 10 години затвор шофьора, убил семейство на...
Чете се за: 03:02 мин.
4 години война: Украйна отбелязва годишнина от инвазията...
Чете се за: 06:05 мин.

ЗАПАЗЕНИ

Протест срещу еврото в центъра на София (СНИМКИ)

Чете се за: 01:15 мин.
У нас
Снимка: Десислава Кулелиева, БНТ
Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.
Слушай новината

Приключи протестът в защита на българския лев, организиран от „Възраждане“ в София. По-рано протестиращи се събраха в пространството между сградата на Народното събрание и президентството и настояха за запазване на лева и България да не влиза в еврозоната.

В района имаше засилено полицейско присъствие.

Снимки: БНТ

"Не приемам това, че на мен като български гражданин не ми беше дадена възможност да изкажа своето мнение. Не ми харесва неглижирането на България, на българското", каза протестиращ.

"Това е третата национална катастрофа за България, така че нищо хубаво не очаквам за България", смята участник в протеста.

По-рано през деня имаше друга демонстрация в защита на лева. С възгласи "Не" на еврото" премина протест на Гражданска инициатива "Будители".

Протестиращите са против въвеждане на еврото у нас и символично бяха избрали да протестират пред сградата на Европейския парламент в София. От граждаснакта инициатива очакват сдружаване между партии и организации, които са противници на членството на страната в еврозоната.

Последвайте ни

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?