ПСВ Айндховен триумфира със Суперкупата на Нидерландия

псв айндховен триумфира суперкупата нидерландия
09:43, 05.08.2023
Чете се за: 01:05 мин.

ПСВ Айндховен спечели Суперкупата на Нидерландия, след като победи с 1:0 шампиона Фейенорд. Единственото попадение в двубоя отбеляза Ноа Ланг в 79-ата минута. Така ПСВ спечели трофея на името на легендата Йохан Кройф за рекорден 14-и път в историята си.

Двубоят бе изключително динамичен, като и двата тима пропиляха редица положения. Фейенорд имаше подкрепата на феновете на "Де Кайп", които създадоха изключителна атмосфера. В началото на второто полувреме съдията отмени два гола, първо на Игор Пайшао от Фейенорд, а след това и на Исаак Бабади от ПСВ.