ПСВ разби Галатасарай след шоу на Захави и Гьотце

ПСВ Айндховен Марио Гьотце
от БНТ , Източник: БГНЕС
10:41, 22.07.2021

ПСВ Айндховен на практика си гарантира участие в трети предварителен кръг на Шампионска лига, след като разгроми Галатасарай у дома с 5:1.

Нидерландците стартираха вихрено в най-интригуващия сблъсък от втори квалификационен кръг на турнира, като поведоха още във втората минута чрез Еран Захави. Израелският национал добави ново попълнение в 35-ата минута след асистенция Нони Мадуеке, но в края на първата част Емре Кълънч върна турския гранд в двубоя.

След почивката обаче възпитаниците на Фарих Терим допуснаха нови три безответни попадения и така остават с по-скоро илюзорни шансове за реванша в Истанбул. Марио Гьотце добави нови два гола, а Захави оформи хеттрика си.

Евентуалният съперник на българския шампион Лудогорец, който завърши при нулево равенство във визитата си на словенския Мура – победителят от Олимпиакос/Нефтчи, завърши с победа на гръцкия колос с 1:0. Единственият гол в Пирея падна в 29-ата минута, а негов автор бе Мохамед Мади Камара, който в края на първото полувреме остави отбора в намален състав. След паузата и азериха доиграха мача с десет души на терена след нов директен червен картон – на Мерт Челик.