ПСЖ докосна титлата във Франция след успех над Анже

Пари Сен Жермен
08:35, 21.04.2022
Чете се за: 01:12 мин.

Отборът на Пари Сен Жермен победи Анже с 3:0 като гост в мач от 33-ия кръг на френското футболно първенство.

По този начин тимът се доближи до титлата в Лига 1, след като вече има 77 точки на върха във временното подреждане, с 15 пред втория Олимпик Марсилия.

До края на шампионата във Франция остават 5 кръга.

Това означава, че ако ПСЖ не загуби следващото си домакинство на Ланс на 23 април, ще си осигури титлата. Тимът се нуждае само от точка за триумфа.

Килиан Мбапе откри головата сметка в 28-ата минута, а след това Серхио Рамос реализира втория си гол за парижани за 2:0. Маркиньос оформи крайното 3:0 в 77-ата минута. В края на срещата червен картон получи влезлият като резерва 19-годишен Едуар Мишу от ПСЖ.

Анже заема 14-ото място с 34 точки в актива си.

Константин Бачийски, ПП: Позициите в коалицията за военна помощ за Украйна се сближават