Пьотр Нестеров и Симон Антъни Иванов се класираха за четвъртфиналите на двойки на турнир по тенис в Тунис

18:44, 10.01.2023
Чете се за: 02:02 мин.
пьотр нестеров започна годината победа тенис турнир монастир

Българският тандем Пьотр Нестеров/Симон Антъни Иванов се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис от веригата на ITF в Монастир, Тунис.

По-рано днес Нестеров и Иванов надиграха с 7:5, 7:5 Михалис Сакеларидис от Гърция и руснака Бекхан Атлангериев.

В първия сет българите стигнаха до ранен пробив, който им позволи да поведат с 3:0, но сервирайки за сета Нестеров и Иванов се пропукаха и позволиха на техните съперници да изравнят при 5:5. При 6:5 в тяхна полза обаче родните тенисисти за втори път в мача спечелиха подаването на Сакеларидис и Атлангериев, а с това и първия сет след 7:5.

Във втората част гръцко-руският тандем пръв нанесе своя удар, повеждайки с пробив при 4:3, но, за щастие, българите отговориха и изравниха за 5:5. Впоследствие пък се повтори сценарият от първия сет и Нестеров и Иванов отново пробиха в 12-ия гейм, за да измъкнат и втората част със 7:5, с което сложиха и точка на спора в мача след 75 минути игра.

За съжаление, Симон Антъни Иванов загуби мача си на сингъл, след като допусна поражение с 0:6, 3:6 от французина Лилиан Мармусез за малко повече от час игра.

Пьотр Нестеров, който премина през квалификациите, пък ще изиграе своя двубой на сингъл в утрешния ден, като съперник на българина ще бъде друг квалификант - Иван Содан от Хърватия.

Борисов: Третият мандат има реални шансове, ако отиде в ДБ