Радослав Маринов отпадна в сериите на 110 м с препятсвия на европейското по лека атлетика до 20 г.

Петя Бозукова пък не успя да преодолее квалификациите в тройния скок.

19:53, 07.08.2023
Чете се за: 01:47 мин.
радослав маринов отпадна сериите 110 препятсвия европейското лека атлетика

Българинът Радослав Маринов не успя да се класира за полуфиналите в бягането на 110 метра с препятствия по време на европейското първенство по лека атлетика за юноши и девойки до 20 години, което стартира днес в Йерусалим.

Маринов участва в пета серия, в която, за съжаление, обаче остана последен 7-и от завършилите с резултат 13.95 секунди.

По регламент напред към следващия етап продължават първите трима от всяка една от шестте серии плюс шестте най-добри времена.

Малко по-късно пък Петя Бозукова взе участие в квалификациите на троен скок, където се нареди на последното 15-о място в своята група "В".

Българката започна с опит от 12.41 метра, след което направи фаул, а при последното си излизане на пътеката отново фиксира 12.41 метра, оставайки далеч от място сред най-добрите 12 състезателки, които утре вечер ще скачат за медалите.

След броени минути в ефира на БНТ 3 не пропускайте бяганията на Христо Илиев (20:25 ч.) и Радина Величкова (20:52 ч.) в полуфиналите на 100 метра при юношите и девойките. Между тях стартират и пресявките в хвърлянето на диск, където ще участва Симеон Касълс.