На 1 февруари в Пловдив се проведе традиционната среща на ръководството на Българския футболен съюз (БФС) с представители на клубовете от Югоизточна Трета лига преди подновяването на първенството.
На събитието присъстваха техническият директор на БФС Георги Иванов, директорът „Първенства и турнири“ Валентин Чакъров, президентът на АФЛ и член на Изпълкома на БФС Румян Вълков, както и председателят на ЗС на БФС Пловдив Огнян Златков.
Клубовете бяха запознати с промяната, свързана с броя на футболистите, записани в протокола на футболните срещи, според която клубовете вече ще могат да разчитат на 9 резервни състезатели, вместо на досегашните 7. Правилото за 5 игрови смени в 3 прекъсвания по време на двубоите се запазва.
Обсъдени бяха и различните инициативи на БФС в подкрепа на аматьорския футбол в рамките на 4-годишната стратегия на централата.
По време на събитието Огнян Златков представи новия шеф на съдиите в Пловдив - Йордан Гулев, по чиято инициатива още през следващата седмица ще се проведе семинар за реферите от региона.
Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber
Последвайте ни и във Фейсбук, за да сте винаги в час с последните спортни новини
Намерете БНТ в социалните мрежи: Instagram, Facebook, LinkedIn, TikTok
Луис Енрике след загубата на ПСЖ: Ако трябва да губя мачове, бих искал да е така
Ливърпул не допусна изненада и се класира за четвъртия кръг в турнира за Купата на Англия
"Черен лед" по пътищата: Как да реагираме зад волана в такава ситуация?
20 000 лева гаранция за шофьора, убил полицай при катастрофа на Околовръстното в София
"Всичко е черно": Разказът на една иранка в България за събитията в родината й