Равенство на Герена отдалечи Левски от 7-ото място

Левски - Черно море 2:1
22:01, 17.05.2021
Чете се за: 01:50 мин.

Отборът на Левски изпусна важни точки по пътя си към заветното 7-о място в класирането на efbet Лига. „Сините“ завършиха 1:1 с Царско село на стадион „Георги Аспарухов“ в мач от 30-ия кръг на шампионата.

Левски вече има 38 точки, с четири по-малко от лидера във Втората група на първенството – Черно море. Царско село е на 9-ата позиция с 37 пункта. До края на Първа лига остават два кръга, като само 7-ото място дава право на участие в бараж за евротурнирите.

Двата тима направиха много интригуващ двубой, като попаденията паднаха през второто полувреме.

В 24-ата минута Стефан Христов изненада домакините с удар, който срещна напречната греда. В края на полувремето отново гредата се оказа решаваща, но този път след изстрел на Андриан Краев.

След почивката се разиграха по-интересните голови положения. В 64-ата минута отборът на Царско село поведе в резултата. Андерсон Кордейро реализира много красив гол след удар от дъгата на наказателното поле за 1:0.

В 75-ата минута Джони Пласид се протегна да улови топката в наказателното поле и извърши нарушение срещу Мартин Петков, който пръв игра с топката. Появилият се като резерва Борислав Цонев се разписа от дузпа за крайното 1:1.

По-рано днес Черно море и Ботев Пд също завършиха при резултат 1:1.

Президентите на страните от Западните Балкани искат ускорено присъединяване към ЕС
УНИЦЕФ: Богатите страни могат да си позволят да дарят COVID ваксини