Рая Коцева получи специална покана за участие в турнира за девойки до 14 г. по време на тазгодишния Уимбълдън.
Основната схема при девойките е съставена от 16 тенисистки и поканата е страхотно признание за 13-годишната българка.
През тази година Коцева спечели титлата на турнира от категория J60 на ITF в Лас Вегас (САЩ), а също така игра финал и на още едно състезание за девойки до 18 г. в САЩ.
Освен това Рая триумфира и с титлите на сингъл и на двойки при девойките на турнира до 14 г. в Индиън Уелс - едно от най-силните и престижни състезания в САЩ. В момента Коцева е №1 в ранглистата на САЩ за девойки до 16-годишна възраст.
Това ще бъде второ участие на на роден тенисист на Уимбъдън до 14 години, след като през 2022 г. Иван Иванов завърши на трето място при юношите.
От 10 до 20 години затвор грозят обвинените в източване на гориво от тръбопровод на "Лукойл"
Генералният директор на "Би Би Си" подаде оставка след скандал с обработена реч на Доналд Тръмп