РБ Лайпциг прекъсна серията си от три мача без победа с разгром срещу Аугсбург

В другите мачове по същото време в Бундеслигата, вицешампионът Щутгарт се спаси от загуба срещу Волфсбург, благодарение на късен гол на Дениз Ундав, а Санкт Паули постигна първата си победа за сезона.

РБ Лайпциг
Снимка: X / @RBLeipzig
19:36, 28.09.2024
Чете се за: 02:22 мин.

РБ Лайпциг спечели убедително с 4:0 у дома срещу Аугсбург и се изкачи на второ място в класирането на Бундеслигата.

Бенямин Шешко вкара два ранни гола до 15-а минута, а Петер Гулачи спаси дузпа на Джефри Гувелеу в средата на първата част и запази аванса на Лайпциг от две попадения до почивката.

През втората част домакините дооформиха разгрома с две попадения на Лоис Опенда и Шави Симонс.

Лайпциг е на една точка от лидера Байерн Мюнхен, който по-късно днес приема шампиона Байер Леверкузен в дербито на кръга.

Германският национал Дениз Ундав спаси точката за вицешампиона Щутгарт при равенството 2:2 като гост на Волфсбург.

Ундав, който демонстрира перфектна форма от началото на сезона, се разписа в добавеното време за крайното 2:2.

Щутгарт успя да измъкне точка, макар че игра с човек по-малко в последния половин час след втори жълт и червен картон на Атакан Каразор.

Йонас Винд изведе домакините напред при контраатака в 20-та минута, но Енцо Мийо изравни за 1:1 с добавка, след като вратарят Камил Грабара спаси битата от него дузпа.

Мохамед Амура върна преднината на Волфсбург в 68-ата минута в далечния десен ъгъл, преди Ундав да сложи точка с изравнителен гол в края.

Новакът Санкт Паули постигна първата си победа за сезона след изненадващо категоричен успех с 3:0 при гостуването на Фрайбург.

С два гола и асистенция за победата се отличи тунизиецът Елиас Саад, едно попадение добави Алодапо Афолаян.

Арсенал се спаси от издънка срещу Лестър и се изравни с Манчестър Сити на върха във Висшата лига