Реал едва не загуби от десетима от Атлетико насред „Сантиаго Бернабеу“

реал загуби десетима атлетико насред bdquoсантиаго бернабеуldquo
21:42, 25.02.2023

Отборът на Реал Мадрид завърши наравно 1:1 при домакинството си на Атлетико Мадрид в голямото дерби от 23-ия кръг на испанската Ла Лига.

След нулево първо полувреме на стадион „Сантиаго Бернабеу“, интересните моменти от мача се развиха в последния половин час на редовното време.

В 65-ата минута „рохибланкос“ останаха с човек по-малко на терена, тъй като Анхел Кореа бе изгонен от игра с директен червен картон за удар без топка с лакът Антонио Рюдигер.

Въпреки численото си изоставане на терена, именно футболистите на Диего Симеоне откриха първи резултата в 78-ата минута. След центриране от пряк свободен удар от страна на Антоан Гризман в наказателното поле на „белите“, Хосе Мария Хименес се извиси във въздуха, стреля с глава, топката се отби в десния страничен стълб и влетя в мрежата зад стража Тибо Куртоа.

Осем минути по-късно домакините възстановиха паритета. Тони Кроос центрира от ъглов удар в пеналтерията на „дюшекчиите“, където резервата Алваро Родригес засече с глава, а топката се отби в долната част на дясната греда и се оплете в мрежата за крайното 1:1.

В класирането Реал Мадрид е втори с актив от 52 точки, на седем пункта зад лидера Барселона. Атлетико пък е четвърти с 42 точи.