Реал Мадрид остана небопеден след нулево реми

реал мадрид остана небопеден нулево реми
00:20, 26.09.2021

Двубоят между Реал Мадрид и Виляреал от седмия кръг в Ла Лига завърши при резултат 0:0. “Белият балет“ остава непобеден от началото на сезона в Примера дивисион след 5 победи и 2 равенства.

През първото полувреме опасните положения пред двете врати на стадион “Сантяго Бернабеу" липсваха. Гостите пропуснаха по-опасната възможност, след като удар на Арнаут Данджума бе спасен от Тибо Куртоа.

Това бе първият случай, в който възпитаниците на Карло Анчелоти не отправиха удар по посока на противниковата врата през първо полувреме под негово ръководство.

След почивката двата тима заиграха по-атакуващо, преследвайки победата, но чистите ситуации бяха рядкост.

Най-коварната ситуация в срещата бе в 83-та минута, когато Винисиус Жуниор отклони удар с глава на Иско, но стражът на гостите Херонимо Рули показа светкавичен рефлекс и спаси.

“Белият балет” остава на върха в първенството с актив от 17 пункта. Виляреал е 10-и с 8 точки.

Автор: Милен Костов