Реймс открадна точка от десет от ПСЖ с гол в добавеното време

23:58, 29.01.2023
Чете се за: 01:40 мин.
реймс открадна точка десет псж гол добавеното време

Отборът на Реймс измъкна точка от лидера във френската Лига 1 ПСЖ с попадение в дълбоко добавеното време в срещата между двата тима от 20-ия кръг.

Неймар даде аванс на парижани в 51-ата минута, когато удар на Лионел Меси рикошира в тялото на Ашраф Хакими, но за щастие на домакините топката стигна до бразилецът, който премина покрай стража на Реймс и вкара за 1:0.

Само осем минути по-късно ПСЖ остана с 10 души на терена, след като Марко Верати извърши грубо нарушение срещу футболист на гостите и след преглед на ситуацията с ВАР главният съдия взе решение да покаже на италианеца директен червен картон.

Използвайки численото си превъзходство, гостите стигнаха до равенството в добавеното време на срещата, когато парижани сбъркаха в средата на терена и това позволи на Реймс да организира контраатака, която завърши с попадение на Фоларин Болагън.

Въпреки равенството ПСЖ Остава на първо място в подреждането на Лига 1 с 48 точки, докато Реймс са на 11-а позиция с 26 пункта.