Рекордът на Вон ще трябва да почаква - Валери Грение спечели в Кранска Гора, Шифрин е 6-та

17:52, 07.01.2023
Чете се за: 02:07 мин.
рекордът вон почаква валери грение спечели кранска гора шифрин

Канадката Валери Грение спечели гигантския слалом в Кранска Гора, Словения и по този начин грабна дебютната си победа в състезание за Световната купа.

26-годишната Грение беше най-бърза и в двата манша и финишира с общо време от 1:55.01 минути, с което стана първата канадка, която печели гигантски слалом за Световната купа от близо половин век насам.

Носителката на големия Кристален глобус Микаела Шифрин, която е само на една победа от изравняването на рекорда на Линдзи Вон по брой успехи за Световната купа, днес финишира шеста, като по този начин прекъсна серията си от пет поредни успеха.

"Всяко състезание, в което карам, имам шанса да изравня рекорда. Това ще се случи един ден", сподели Шифрин, която ще има нов шанс да стигне до победа №82 още утре по време на втория гигантски слалом в Кранска Гора.

Участие в днешната надпревара взе и италианката с български паспорт Лузиа Бертани, която обаче завърши на последната 58-ма позиция, след като даде време от 1:01.20 минути в първия манш и по този начин не намери място във второто спускане.

В генералното класиране за Световната купа Микаела Шифрин продължава да води убедително с 1015 точки, а най-близката ѝ преследвачка е Петра Влъхова с 646 пункта.

Ангел Джамбазки: Неприемането на България в Шенген е звучен шамар за всички управляващи
"Малкият Шенген": Добрич и Русе отново настояват за свободно движение през границата с Румъния