Рекорден десети трофей за Ливърпул в турнира за Купата на лигата в Англия

Върджил ван Дайк осигури триумфа на Ливърпул.

рекорден десети трофей ливърпул турнира купата лигата англия
20:22, 25.02.2024
Чете се за: 02:52 мин.

Ливърпул спечели Купата на лигата на Англия "Карабао къп" за рекорден десети път в историята си. Мърсисайдци надделяха на финала над Челси с 1:0 след продължения, след като редовното време завърши без голове.

Капитанът Върджил ван Дайк изведе Ливърпул до успеха, отбелязвайки единствения гол две минути преди края на продълженията.

Ливърпул на практика игра с втория си отбор заради отсъствието на много от титулярите заради контузии.

Челси отново разочарова своите фенове, а мениджърът на тима Маурисио Почетино загуби и третия си финал като треньор в Англия.

Двубоят на "Уембли" предложи много емоции на зрителите, като и двата отбора създадоха много голови ситуации, но в редовното време така и не падна попадение.

Първата ситуация се откри пред Ливърпул, но Луис Диас направи пропуск.

Малко по-късно и Челси имаше положение за гол, но резервният страж Келъхър спаси удар на Коул Палмър.

Челси стигна до попадение в 32-а минута чрез Рахийм Стърлинг, но реферът отсъди засада за паса преди това на Коул Палмър към Николас Джаксън.

Най-дискусионната ситуация се получи в 60-а минута, когато ван Дайк се извиси и с глава прати топката в мрежата. Бурната радост на мърсисайдци се оказа напразна, след като ситуацията бе прегледана с ВАР и голът отменен заради засада Уатаро Ендо, който не игра с топката, но съдията прецени, че влияе на играта, тъй като с тялото си парира Колуил.

До края на редовното време по-добрите ситуации бяха за Челси. В 69-а минута лондонският тим пропусна много добра възможност, след като Дисаси не успя да се разпише отблизо. Малко по късно и Конър Галахър бе близо до гол за Челси, като отклони топката в десния страничен стълб.

В 85-а минута отново Конър Галахър пропусна сам срещу вратаря Келъхър.

В продълженията двата отбора не предприемаха рискове и дузпите бяха близо, но в 118-а минута ван Дайк засече с глава топката в мрежата след центриране от корнер на Цимикас и донесе трофея на Ливърпул.

Как в Аржентина посрещнаха българския кораб "Св. св. Кирил Методий"?
Успяват ли да намерят работа у нас бежанците от Украйна?