Рен нанесе първа загуба на ПСЖ

Лионел Меси
16:35, 03.10.2021

Рен нанесе първа загуба на Пари Сен Жермен, след като победи с 2:0 в мач от 9-ия кръг на Лига 1.

Звездното трио на “парижани”, изградено от Лионел Меси, Неймар и Килиан Мбапе не успя да отправи нито един точен изстрел в противниковата врата, въпреки че гостите направиха това цели 13 пъти.

През първото полувреме домакините успяха да поведат в резултата в последната минута. Гаетан Лаборд засече центриране на Камал Сюлейман, за да направи резултата 1:0.

Секунди след началото на втората част Флавиен Те удвои преднината на своя тим. Полузащитникът стреля от воле в наказателното поле за 2:0.

В 68-ата минута Килиан Мбапе изпрати топката в противниковата врата, но голът му бе отменен след намесата на ВАР заради засада в хода на нападението.

В 82-ата минута съдията отсъди дузпа в полза на Рен след нарушение на Ашраф Хакими, но отсъждането му бе отменено, отново след намеса на ВАР.

ПСЖ остава на върха в класирането с актив от 24 пункта. Рен е 7-и с 12 точки.

Кредити, пазари, инфлация: Отговорът на банките във време на криза
Европейската агенция за морска безопасност не е открила замърсяване на водата около "Вера Су"