Световноизвестният полски филмов и театрален режисьор, сценарист и продуцент Кшищоф Зануси ще бъде специален гост в студиото на "Панорама" по БНТ 1 на 13 май (петък).
Кшищоф Зануси завършва "Физика" във Варшавския университет, "Философия" в Университета в Краков и "Режисура" в Държавната театрална и филмова школа в Лодз. Носител е на редица престижни полски и международни награди за творбите му, в които с философска и научна дълбочина засяга темите за смъртта, свободата и поробването. Кшищоф Зануси е автор и на книгите "За монтажа в аматьорския филм", "Филмови новели", "Разговори за аматьорския филм", "Време да се мре".
Специални гости на Бойко Василев в студиото на "Панорама" тази вечер ще бъдат още: вицепремиерът Асен Василев, Делян Добрев от ГЕРБ, Димитър Бочев и Лидия Даскалова.
Гледайте "Панорама" с Бойко Василев всеки петък от 21.00 ч. по БНТ 1
Епидемията от ебола в ДР Конго е „по-критична от всякога“, съобщиха от „Лекари без граници“
Изложбата „Забравените божества“ в Националния археологически институт с музей при БАН
Втори шанс: След сложна гръбначна операция 15-годишен състезател по борба отново е на крака
Жители на видинското село Гомотарци: Дунавът от година на година става все по-плитък
Антимафиоти от Русе първи засекли следите на групата, произвеждала фентанил в София
Сметната палата образува производство за конфликт на интереси при Делян Пеевски