Свитолина увеличи победната си серия на клей.
Полуфиналистката от миналата година Елена Рибакина отпадна в третия кръг на турнира на клей в Мадрид, който е от категория WTA 1000 и е с награден фонд 7,854 милиона евро.
Поставената под номер 10 загуби от 17-ата в схемата Елина Свитолина (Украйна) с 3:6, 4:6 за 84 минути. Свитолина не допусна пробив в мача и за първи път достигна до четвъртия кръг в турнира. Тя поведе с 5:2 по пътя си към успеха в първия сет, а във втората част реализира ранен брейк за 2:1 и удържа аванса си до края.
Рибакина опита да бъде агресивна, но допусна цели 48 непредизкинани грешки, което натежа. Бившата номер 3 в световната ранглиста Свитолина е в серия от девет поредни победи на клей, след като спечели титлата в Руан седмица по-рано.
За място на четвъртфиналите в Мадрид тя ще играе срещу полуфиналитката в надпреварата през 2023 година Мария Сакари (Гърция), също достигала до третото място в света, която елиминира шестата поставена Жасмин Паолини (Италия) с категоричното 6:2, 6:1.
Димитър Кисимов победи №5 в схемата и се класира за осминафиналите на "Ориндж Боул"
Росица Денчева продължава към четвъртфиналите на сингъл, но загуби на двойки в Шарм ел-Шейх
МВнР: Няма данни за ранени или пострадали български граждани при стрелбата в Сидни
Оставката на правителството: Какво следва за Бюджет 2026 и за държавата?