Рилски спортист надви Шумен като гост и завърши с победа редовния сезон в НБЛ

20:48, 24.04.2023
рилски спортист надви шумен гост завърши победа редовния сезон нбл
Снимка: БФ Баскетбол

Отборът на Рилски спортист завърши с победа редовния сезон в Националната баскетболна лига (НБЛ), след като надигра с 99:71 (25:21, 20:21, 24:17, 20:12) като гост състава на Шумен.

Двата тима изиграха равностойно първо полувреме, след което лидера в подреждането имаше аванс от само 3 точки при 45:42.

След почивката обаче гостите от Самоков поеха изцяло контрола върху срещата и постепенно изградиха солидна преднина, а най-голямата разлика достигна 28 точки с финалната сирена.

Чавдар Костов стана най-резултатен за победителите с 25 точки и 3 борби, а Димаджио Уигинс допринесе с 16 точки и 7 борби.

За домакините от Шумен отново силен мач изигра Ишмаел Ел-Амин, който завърши с 30 точки, 5 борби и 6 асистенции, но въпреки това не успя да помогне на своя тим да избегне поражението.

В класирането Рилски спортист завършва на 1-о място в редовния сезон на НБЛ с баланс 26-4 и в първия кръг на плейофите ще се изправи срещу 8-ия в подреждането Академик Пловдив. Самоковци ще имат и домакинско предимство в серията, в която ще се играе до две победи от три мача.

Междувременно БК Шумен остава на дъното в класирането с баланс 6-23 и със сигурност няма да участват в плейофите. В последния си двубой от редовния сезон пък шуменци приемат Левски в сряда (26 април) от 18.30 часа.

Връчват Наградата за полет в изкуството на фондация "Стоян Камбарев"