Рилски спортист отново победи Ямбол и стана първият полуфиналист в НБЛ

рилски спортист отново победи ямбол стана първият полуфиналист нбл
Снимка: БК Рилски спортист (Самоков)
20:39, 05.05.2022
Чете се за: 01:32 мин.

Отборът на Рилски спортист (Самоков) е първият полуфиналист в сезон 2021/22 на Националната баскетболна лига, след като победи Ямбол с 96:83 във втория мач и спечели четвъртфиналната серия с 2-0.

Рилски спортист ще очаква следващия си съперник в двойката Спартак (Плевен) - Черноморец (Бургас), а сезонът за Ямбол приключи.

Рилски реши крайния изход на мача до голяма степен в първата част, след като направи серия от 19-0 и спечелиха периода с категоричното 39:12. Така самоковци записаха рекорден брой точки, вкарани в една четвърт за сезона в НБЛ.

На старта на втората част в един момент резултатът стигна 43:14 за гостите. Домакините положиха всички сили да се върнат в мача, но разликата беше твърде голяма освен за по-почетна загуба.

Трей Портър вкара 18 точки и добави 11 борби, Брендън Браун записа 16 точки. С 15 се отличи Ей Джей Хес, с 12 – Алекс Симеонов, а с 10 – Барет Бенсън. Павлин Иванов пропусна двубоя.

За Ямбол Тадж Ридли отбеляза 21, Кръстан Кръстанов - 16. Джеремая Пейдж завърши сезона с 14 точки, а 11 вкара Александър Матушев.