Рилски спортист победи Академик Пловдив в женското баскетболно първенство

Самоковският отбор стигна до победата след 74:53

рилски спортист постигна втора убедителна победа женското баскетболно първенство
16:09, 02.12.2023
Чете се за: 01:55 мин.

Отборът на Рилски спортист постигна шеста победа от началото на сезона в първенството на България по баскетбол за жени. Тимът от Самоков надви Академик Пловдив със 74:53 (19:8, 11:24, 31:15, 13:6) като гост в среща от 8-ия кръг на шампионата и така вече е с баланс от 6 успеха и 2 поражения. Пловдивският тим пък регистрира седма загуба в 8 срещи и остава само с една победа до момента през кампанията.

Гостите от Самоков започнаха по-силно срещата в зала „Олимпиада“ и отвориха преднина от 19:8 след края на първата четвърт. Отборът на Академик обаче повиши нивото на играта си в нападение през втората част и я спечели с 24:11, като така се оттегли на почивка с 2 точки преднина – 32:30 .

След паузата обаче Рилски спортист показа по-високата си класа и взе третата четвърт с 31:15, което се оказа ключово за крайния изход от сблъсъка. Самоковският тим не изпусна инициативата до края и записа шеста победа през сезона след 74:53.

Най-резултатна за успеха на Рилски спортист стана капитанката Радина Илиева със 17 точки, Раня Абурая вкара 13 точки, а Деница Манолова допринесе с „дабъл-дабъл“ от 10 точки и 11 борби.

За Академик Анастасия Калева реализира 18 точки, а Каролина Кирилова добави 17.