21:47, 19.04.2023
Чете се за: 01:32 мин.
рилски спортист седми пореден успех нбл спартак плевен
Снимка: НБЛ

Отборът на Рилски спортист надигра с 88:84 у дома Спартак Плевен в среща от 28-ия кръг на Националната баскетболна лига (НБЛ).

Двата тима предложиха много здрава битката в "Арена Самоков", като на няколко пъти имаше размени във водачеството на резултата, а в един момент домакините допуснаха да загубят аванс от 11 точки в средата на третата четвърт.

Във финалните 10 минути баскетболистите на Рилски спортист отново бяха догонващи при 75:79, но по-силни финални минути им осигуриха седмия последователен успех срещу Спартак Плевен в първенството.

Александър Янев стана най-резултатен за успеха със своите 22 точки, Мирослав Васов добави 14, а Димаджио Уигинс и Чавдар Костов вкараха съответно по 12 и 11.

За Спартак Плевен Мартин Маринов завърши с 21 пункта, докато Цветомир Чернокожев се отчете с "дабъл-дабъл" - 15 точки и 12 борби.

В класирането Рилски спортист остава начело с баланс 25-4 и 54 точки, докато плевенчани са на 5-о място с 16-13 и 45 пункта.