Рилски спортист се окичи с бронзовите медали в женското баскетболно първенство

18:16, 28.04.2023
Чете се за: 02:27 мин.
Снимка: ЖБК Рилски спортист

Отборът на Рилски спортист се окичи с бронзовите медали в женското баскетболно първенство на България, след като в спора за 3-о място се наложи с 2-0 победи срещу състава на Шампион 2006.

След като преди два дни баскетболистките от Самоков се наложиха у дома с 68:55, днес те спечелиха визитата си в София с 73:60 (19:12, 27:9, 13:11, 14:28), за стигнат до бронзовите отличия в дебютния си сезон в НБЛ при жените.

Първите три части на двубоя в зала "Триадица" преминаха изцяло под контрола на състезателките на Рилски спортист, които преди финалните 10 минути бяха изградили солидна преднина от 59:32.

В рамките на последната четвъртина обаче настъпи отпускане в редиците на гостите и това позволи на отборът на Шампион 2006 да реализира повече от половината си точки в рамките на двубоя и да стопи сериозна част от пасива си. В един момент дори домакините си помислиха, че имат шанс и за обрат, когато се доближиха само на 7 пункта при 60:67, но Рилски спортист бързо охлади амбициите на своя съперник и в крайна сметка баскетболистките от Самоков стигнаха до крайния успех.

Ивана Бонева бе над всички за победителките със своите 20 точки, а Раня Абурая добави 12 за "Рилецо".

За домакините от Шампион 2006 Валентина Веселинова стана най-резултатна със своите 12 пункта, а с 11 завърши Антония Филипова, която се появи от пейката.

Така, единствената въпросителна в НБЛ при жените остана кой ще стигне до златните медали, като Берое Стара Загора води с 2-0 победи срещу Монтана 2003 и е само на крачка от своята трета поредна титла. Финалната серия продължава с мач №3 в Монтана, който ще се проведе в неделя (30 април).