Рилски спортист стана първият финалист в турнира за Купата на България по баскетбол за жени

15:09, 11.03.2023
Чете се за: 01:32 мин.
рилски спортист стана първият финалист турнира купата българия баскетбол жени
Снимка: БФ Баскетбол

Отборът на Рилски спортист Самоков стана първият финалист в тазгодишното издание на турнира за Купата на България по баскетбол за жени, след като надигра със 79:51 (24:14, 16:13, 23:11, 16:13) тима на Шампион 2006.

Двубоят в Стара Загора премина изцяло под контрола на момичетата от Самоков, чиято преднина достигна в един момент 34 точки при 74:40 по време на последната четвърт.

За победителките много силен мач изигра българската националка Деница Манолова, която вкара 22 точки и прибави 9 борби за общо 27 минути на паркета.

16 точки за победителките реализира Радина Илиева, а капитанът на Рилски спортист Вероника Джикова завърши с "дабъл-дабъл" - 12 точки и 11 борби.

За състава на Шампион 2006 единствената, която приключи срещата с двуцифрен актив беше Елена Драгоева.

Вторият финалист в турнира за Купата на България по баскетбол за жени ще бъде определен в мача между Берое Стара Загора и Локомотив София.