Римска приказка! Рома е на полуфинал в Шампионската лига след паметен мач на "Олимпико" (ВИДЕО)

13:07, 11.04.2018
Чете се за: 00:45 мин.
римска приказка рома полуфинал шампионската лига паметен мач олимпико видео

Рома се класира за полуфиналите на Шампионска лига, след като направи подвиг и победи Барселона с 3:0 като домакин и заличи изоставането от първата среща след 4:1 на "Камп Ноу".

Мачът в италианската столица тръгна добре за "вълците", като Един Джеко откри резултата още в 6-ата минута. Де Роси отправи точен далечен пас към босненския таран и той с точен удар прати топката в мрежата на Тер Стеген.

Рома продължи да атакува, а каталунците не се притесниха от гола пасив и играта продължи да се води в тяхната половина до края на полувремето.

През втората част футболистите на Ди Франческо продължиха с набезите към противниковата врата. В 55-ата минута Джеко беше повален от Пике в наказателното поле и съдията правилно посочи бялата точка. Дузпата беше превърната в гол от Даниеле де Роси.

Барселона продължи да играе мудно и възпитаниците на Ернесто Валверде изглежда заслужиха случилото се в 82-ата минута, когато след корнер централният бранител на италианците Манолас засече топката с глава и я прати в левия ъгъл на вратата, пазена от Тер Стеген.

Каталунците рагираха като ужилени и тръгнаха да атакуват, но не успяха да отбележат. Така Рома сътвори мечтания обрат и се класира за полуфиналите на най-силния клубен турнир в Европа.

Рома - Барселона 3:0 (4:4 общ резултат)
1:0 Един Джеко (6)
2:0 Даниеле де Роси (58-дузпа)
3:0 Костас Манолас (82)

Още Футбол

Кадис спечели андалусийското дерби срещу Севиля и запази шансовете си за оцеляване в Ла Лига
22:56, 15.05.2024
Чете се за: 01:40 мин.
ПАОК оглави класирането в гръцкото първенство по футбол след победа срещу Панатинайкос
22:23, 15.05.2024
Чете се за: 00:57 мин.
Душан Керкез: Явно някъде беше написано, че тази купа е за нас
22:12, 15.05.2024
Антон Зингаревич: Имахме разговор с Душан Керкез още преди финала и той ще подпише нов договор
22:02, 15.05.2024
Георги Дерменджиев: Не проведохме мача така, както трябва
21:57, 15.05.2024
Чете се за: 01:27 мин.
Ботев Пловдив спечели Купата на България по футбол за четвърти път в историята си след зрелищен финал с Лудогорец
Чете се за: 02:32 мин.
Радослав Гидженов ще ръководи мачове от европейското първенство до 17 г.
17:07, 15.05.2024
Чете се за: 00:42 мин.
Щефан Ортега - ключът към титлата за Манчестър Сити
13:50, 15.05.2024
Чете се за: 02:42 мин.
Атанас Караиванов пред БНТ: Във финала за Купата на България всичко може да стане
12:47, 15.05.2024
Чете се за: 01:32 мин.