Рома гледа смело към четвъртфиналите на Лига Европа

22:02, 09.03.2023
рома гледа смело четвъртфиналите лига европа

Отборът на Рома постигна комфортна победа с 2:0 при домакинството си на Реал Сосиедад в първи двубой от осминафиналите на Лига Европа.

„Римските вълци“ откриха резултата на „Стадио Олимпико“ в 13-ата минута, когато Пауло Дибала проби по десния фланг и комбинира с Тами Ейбрахам, който се освободи от опеката на Игор Зубелдия и центрира в наказателното поле на гостите, където Стефан Ел Шаарави с изстрел от въздуха се разписа.

Съставът на Жозе Моуриньо сложи точка на спора три минути преди края на редовното време. Дибала центрира от ъглов удар в пеналтерията на Реал Сосиедад, а Мараш Кумбула засече мощно топката на първата греда и оформи крайният резултат 2:0 в полза на Рома.

Реваншът е след седмица, на 16 март от 22 часа българско време на „Естадио Аноета“.