Рома обърна Интер в епично дерби на "Джузепе Меаца"

20:59, 01.10.2022

Отборът на Рома постигна победа с 2:1 при визитата си на Интер в дерби мач от осмия кръг на италианската Серия А

„Нерадзурите“ откриха резултата на стадион „Джузепе Меаца“ в 30-ата минута, когато Николо Барела пусна дълъг извеждащ пас по земя към Федерико Димарко отляво наказателното поле на „джалоросите“, а бранителят на домакините стреля от движение, разписвайки се в долния десен ъгъл на вратата, пазена от Руи Патрисио, който се намеси неубедително.

Съставът на Жозе Моуриньо възстанови равенството девет минути по-късно. Спинацола центрира по диагонал отляво в пеналтерията на Интер, където Пауло Дибала стреля от воле в близкия ляв ъгъл на стража Самир Ханданович, а бързата топка затрудни вратаря и той допусна тя да влети в мрежата зад него.

Гостите от Рим направиха пълен обрат четвърт час преди края на редовното време, когато капитанът Лоренцо Пелегрини центрира от фаул в наказателното поле на Интер, където Крис Смолинг се извиси във въздуха и с удар с глава реализира в далечния долен ляв ъгъл на Ханданович.

В класирането Рома събра актив от 16 точки и се изкачи на четвъртото място, докато Интер е седми с 13 пункта.

Руне сложи край на серията на Синер, Sofia Open ще има нов шампион
Изборът на Райна Кабаиванска: Майсторският клас на примата създава нови оперни звезди