Рома спечели дербито с Ювентус след красив гол и помощта на гредите

23:48, 05.03.2023
рома спечели дербито ювентус красив гол помощта гредите

Отборът на Рома постигна минимална победа с 1:0 при домакинството си на Ювентус в голямото дерби от 25-ия кръг на италианската Серия А.

Единственото попадение на „Стадио Олимпико“ в Рим бе отбелязано в 53-ата минута чрез Джанлука Манчини, който стреля мощно по диагонал отдясно зад дъгата на наказателното поле на „бианконерите“.

„Римските вълци“ с доза късмет стигнаха до първата си победа на „Старата госпожа“ от август 2020 година насам, тъй като удари на Адриен Рабио през първото и на Хуан Куадрадо и Федерико Киеза през второто полувреме се отбиха в гредите на вратата, пазена от Руи Патрисио.

В класирането Рома събра актив от 47 точки и се изкачи на четвъртото място, на пункт зад третия Лацио. Ювентус е осми с 35 точки, а лидер е Наполи с 65 пункта.