Роналдо донесе победа на Португалия, но се замеси в неприятна ситуация

роналдо пропусна дузпа донесе победа португалия
07:11, 02.09.2021
Чете се за: 03:27 мин.

Португалия победи Ирландия с 2:1 в мач от група А на квалификациите за Световното първенство в Катар. Кристиано Роналдо бе героят за тима си. Въпреки че пропусна дузпа през първата част, той отбеляза два гола с глава минути преди края на срещата.

Домакините започнаха двубоя убедително и в 10-ата минута получиха дузпа, след нарушение на Джеф Хендрик. След като ситуацията бе преразгледана с помощта на ВАР, Роналдо се нагърби с отговорността да изпълни 11-метровия наказателен удар. 36-годишният нападател на Манчестър Юнайтед стреля в десния ъгъл, но 19-годишния страж на Ирландия Гавин Базуну запази равенството в двубоя след впечатляващо спасяване.

Малко преди да стреля от дузпата се разигра и най-скандалната ситуация в мача.

Роналдо точно си бе нагласил топката, когато защитникът на съперника Дара О'Шей чукна с крак топката встрани от бялата точка. Това ядоса португалския капитан, който замахна и удари бранителя. Все пак ситуацията се размина, след като съдията не наказа футболистите за случилото се. Редица фенове веднага реагираха в социалните мрежи, смятайки, че играчът на Манчестър Юнайтед е трябвало да получи червен картон.

В 28-та минута изстрел на Диего Жота с глава се отби от левия страничен стълб.

Точно преди края на полувремето гостите поведоха в резултата за 1:0. Централният защитник Джон Иган засече с глава центриране от корнер на Джейми МакГрат.

В добавеното време на първата част вратарят на гостите се изяви с поредно отлично спасяване след коварен удар на Жота.

През второто полувреме Ирландия се задоволи с минимални шансове на контраатака с надежда да запази преднината. Възпитаниците на Фернандо Сантош контролираха случващото се на терена, но така и не стигаха до чисто положение, докато Роналдо не взе нещата в свои ръце.

Минута преди края на редовното време капитанът на домакините засече с глава центриране на Гонзало Гуедеш, за да изравни резултата. Това негово отиграване му даде апетит и с последния удар по топката топреализаторът на португалския национален отбор направи обрата пълен. Почти идентично отиграване с глава, този път след центриране на Жоао Марио, донесе трите точки в актива на домакините.

Португалия заема лидерската позиция в група А с актив от 10 точки след 4 изиграни мача. Ирландия още няма записана точка след 3 двубоя.

Томислав Стипич: Понякога футболът не е честен
23:54, 21.07.2024
Чете се за: 02:30 мин.
Георги Дерменджиев: Неутрализирахме всичко опасно от ЦСКА
23:49, 21.07.2024
Чете се за: 01:17 мин.