Роналдо - Испания 3:3 в зрелищен спектакъл в Сочи (видео)

роналдо испания зрелищен спектакъл сочи видео
18:16, 16.06.2018
Чете се за: 01:49 мин.
Световен футбол

Португалия и Испания завършиха наравно 3:3 в невероятно зрелищен мач от група "В" на Мондиал 2018. Хеттрик за "мореплавателите" реализира звездата на световния футбол Кристиано Роналдо (3-дузпа, 44, 88), докато два гола за Ла Фурия вкара Диего Коста (24, 55), а един път се разписа Начо (58). Така лидер в групата е Иран 3 точки, докато Португалия и Испания са с по 1. Без спечелена точка е Мароко.

-----

Още в 3-ата минута „мореплавателите“ получиха дузпа за нарушение на Начо срещу Кристиано Роналдо. Звездата на Португалия застана зад топката и откри резултата.

В 10-ата минута Давид Силва бе оставен непокрит в наказателното поле, но ударът му мина далеч над вратата на европейския шампион.

В 17-ата Гедеш напредна на скорост и предпочете индивидуални действия, вместо да подаде към Роналдо, което разгневи звездата на Реал.

Нов шанс се откри пред Силва в 21-ата минута. Неговият удар от близко разстояние обаче бе отбит.

Малко по-късно Португалия можеше да удвои след страхотна контраатака. Роналдо подаде към Бернардо Силва, който обаче не овладя добре топката и не успя да стреля.

В 24-ата минута Диего Коста изравни резултата с брилянтна индвидуална акция. Попадението бе преразгледано на видеоповторение, но съдията не видя фаул при овладяването на топката от страта на Коста.

Испания можеше да направи пълен обрат две минути по-късно, но гредата спаси „мореплавателите“ след шут на Иско.

В 35-ата минута Иниеста стреля по диагонала и след рикошет в крака на Коке топката излезе в аут, на сантиметри от лявата греда на вратата, пазена от Руи Патрисио.

Минута преди края на първата част Кристиано Роналдо отново попадна в прегръдките на своите съотборници. В грешник се превърна Давид де Хеа, който не успя да отрази удара, който бе в неговия обсег.

В 55-ата минута Испания отново изравни, отново чрез Диего Коста. След центриране Бускетс свали топката с глава и Коста от няколко метра нямаше как да сбърка – 2:2.

Три минути по-късно Ла Фурия Роха стигна до пълен обрат. Начо не остави шансове на Патрисио със страхотен шут от движение, при който и двете странични греди помогнаха на топката да се оплете в мрежата.

В 70-ата Коста насочи топката от точката на дузпата, но тя премина покрай вратата.

В 76-ата минута влезлият като резерва Рикардо Куарешма опита интересен шут с външен фалц, който обаче излезе в аут.

В 88-ата минута Роналдо и Пике се сблъскаха, като португалецът категорично бе първи за топката и си спечели фаул. Той сам се нагърби с изпълнението му и реализира от около 20 метра разстояние, като не остави абсолютно никакви шансове на стената и на вратаря Давид де Хеа.

3:3 Кристиано Роналдо (88)

Португалия: Патрисио; Седрик, Пепе, Фонте, Герейро; Вилиам Карвальо, Моутиньо, Бруно Фернандеш (68-Жоао Марио); Бернардо Силва (69-Куарешма); Гедеш (80-Андре Силва), Кристиано
Селекционер: Фернандо Сантош

Испания: Де Хеа; Начо, Пике, Рамос, Алба; Бускетс, Коке; Силва (86-Васкес), Иско, Иниеста (70-Алкантара); Диего Коста (77-Аспас)
Селекционер: Фернандо Йеро

Жълти картони: Бруно Фернандеш (Португалия); Бускетс (Испания)

10:18, 21.04.2024
Футболната асоциация на Палестина поиска ФИФА да изключи Израел от структурите си
13:09, 18.04.2024
Чете се за: 03:25 мин.
Ромарио поднови кариерата си на 58 години, за да играе в един отбор със сина си
07:54, 18.04.2024
Фелипе Андерсон подписа предварителен договор с Палмейрас
10:19, 16.04.2024
Страхотен гол на Лионел Меси помогна за успеха на Интер Маями пред рекордна публика в Канзас Сити
10:09, 14.04.2024
Чете се за: 04:00 мин.
Божидар Краев и Уелингтън Финикс се върнаха на върха в Австралия
14:58, 12.04.2024
Чете се за: 00:37 мин.
Меси и Интер Маями не успяха да се класират за полуфиналите на Шампионската купа на КОНКАКАФ
09:45, 11.04.2024
Чете се за: 01:12 мин.
Ал Насър не успя да се класира за финала на Суперкупата на Саудитска Арабия, Роналдо получи червен картон
08:45, 09.04.2024
Чете се за: 01:42 мин.