Росен Кирилов напуска треньорския пост в Ботев Враца

Росен Кирилов
07:30, 06.09.2022
Чете се за: 02:30 мин.

Четвъртата треньорска смяна в Първа лига е факт, след като Росен Кирилов се раздели с Ботев Враца, съобщава БТА.

Бившият централен защитник на Литекс и националния отбор на България е взел решението да си тръгне от стадиона във Враца след мача в Благоевград, загубен с 1:2, съобщиха близки до младия специалист.

Изненадващо за всички, старши треньор става Владислав Вутов, който дойде преди няколко дни като помощник треньор. Той влезе в щаба на Кирилов след напускането на Тодор Киселичков в посока Спартак Варна. Ръководството на Ботев Враца пък явно не е имало време за реакция и преди мача с Лудогорец оставя Вутов като старши треньор. Най-вероятно рокадата ще бъде обявена във вторник.

Преди да дойде във Враца, Росен Кирилов беше старши треньор на Витоша Бистрица, Етър Велико Търново, ЦСКА 1948. Във визитката му като футболист има участия на Световното първенство във Франция през 1998-а година и на Европейското в Португалия през 2004-а, а общо с герба на България е изиграл 54 мача.

От началото на сезона с постовете си се простиха Радослав Митревски, който си тръгна от Пирин ден преди първия кръг, както и Васил Петров, отстъпил мястото си в Спартак Варна на Тодор Киселичков. Азрудин Валентич, който изведе Ботев Пловдив до 3-ото място и започна сезона, също подаде оставка и вече е съветник на президента Антон Зингаревич. От пейката указанията дава Желко Копич.

България загуби във финала на четиристранния турнир на Европейската федерация по минифутбол в Словакия
18:00, 08.05.2024
Чете се за: 01:10 мин.
Европейската вицешампионка на прескок Валентина Георгиева беше посрещната в родния си клуб Левски-Спартак по шампионски
17:53, 08.05.2024
Чете се за: 04:37 мин.
Кристиан Василев пред БНТ: Нито един успех не е дошъл без труд, лишения и търпение
17:38, 08.05.2024
Гергана Топалова се класира за втория кръг на тенис турнир в Швеция
17:23, 08.05.2024
Чете се за: 00:45 мин.
Берое и Шампион 2006 с убедителни победи на старта на финалите по баскетбол за девойки U19
17:17, 08.05.2024
Чете се за: 01:02 мин.
Ангел Кодинов и Преслав Георгиев завършиха шести във финала на 500 м кану на европейската олимпийска квалификация в Сегед
16:54, 08.05.2024
Чете се за: 00:40 мин.
Управителният съвет на БФ по волейбол взе важни решения за разширените състави на националните отбори
16:40, 08.05.2024
Чете се за: 03:07 мин.
Коко Гоф: За мен да спечеля медал от Игрите в Париж е равностойно на успех в турнир от Големия шлем
16:02, 08.05.2024
Чете се за: 01:40 мин.
Официалната музикална тема на Игрите ще бъде представена за първи път тази вечер в Марсилия
15:24, 08.05.2024
Чете се за: 02:05 мин.
Първа лига остава с 16 отбора, петият в крайното класиране ще играе бараж за участие в евротурнирите
15:06, 08.05.2024 (обновена)
Чете се за: 07:10 мин.
Японецът Йошихито Нишиока е първият съперник на Григор Димитров на Мастърса в Рим
14:59, 08.05.2024
Чете се за: 01:57 мин.
Олимпийският огън пристигна във Франция с кораба "Белем"
14:23, 08.05.2024
Чете се за: 02:12 мин.