Росица Денчева и Юлия Стаматова отпаднаха във втория кръг на турнири за жени

росица денчева класира втория кръг сингъл девойките ролан гарос
Снимка:
17:28, 10.10.2024
Чете се за: 01:25 мин.

Росица Денчева отпадна във втория кръг на турнира на клей в Санта Маргерита ди Пула (Италия) с награден фонд 25 хиляди долара. 17-годишната българка отстъпи със 7:6(2), 2:6, 1:6 от Татяна Пиери (Италия). Срещата продължи 2 часа и 40 минути.

Денчева успя на три пъти да навакса пробив пасив и да стигне до тайбрек в първия сет. В него Росица спечели със 7-2 точки. След това обаче Денчева спечели само три гейма в следващите два сета.

Юлия Стаматова пък отпадна от турнира на твърда настилка в Монастир (Тунис) с награден фонд от 15 хиляди долара.

В надпреварата на сингъл поставената под №7 българка загуби във втория кръг от Вики Ван де Пеер (Ниредландия) с 4:6, 1:6 за 90 минути, след като пропиля ранен пробив аванс и допусна обрат в първия сет, а във втората част успя да вземе само гейм.

В схемата на двойки Стаматова и Мафи Остерайхер (Австрия) бяха елиминирани на четвъртфиналите от участващите с "уайлд кард" Арабела Колер (Австрия) и Доминика Подхайецка (Полша) с 4:6, 4:6.

България е домакин на престижен турнир за развитие на УЕФА за национални отбори U15