Росица Денчева отстъпи пред бивша №88 в света на турнир в Италия

Българката отпадна на четвъртфиналите на сингъл.

Росица Денчева
Снимка: Българска федерация по тенис
15:32, 18.10.2024
Чете се за: 00:57 мин.

Росица Денчева отпадна на четвъртфиналите на сингъл на турнира за жени на клей в италианския град Санта Маргерита ди Пула с награден фонд 25 хиляди долара.

17-годишната българка отстъпи пред бившата номер 88 в света Альона Болсова (Испания) с 3:6, 6:3, 4:6. Срещата продължи близо три часа.

Двете тенисистки си размениха по три пробива в първите шест гейма на мача, а след това Болсова направи серия от три поредни гейма, за да спечели първия сет с 6:3. Във втората част българката взе четири поредни гейма от 2:3 до 6:3 и изравни резултата. В третия решителен сет Денчева на два пъти успя да навакса пробив пасив, но допусна още един за 3:4 и в крайна сметка загуби с 4:6.

Засилват контрола на границите с Румъния и Гърция, заради огнища на шарка при овцете