Росица Денчева продължава на полуфиналите на сингъл на турнир по тенис в Кайро

Елизара Янева загуби четвъртфиналния си мач

Росица Денчева
Снимка: Българска федерация по тенис
18:03, 22.02.2024
Чете се за: 01:12 мин.

Росица Денчева се класира за полуфиналите на сингъл при девойките на турнира по тенис от категория J500 на ITF в Кайро (Египет).

Поставената под №8 българка победи Соня Женихова (Германия) с 6:3, 6:7(1), 6:2. Това е четвърта поредна победа за Денчева в надпреварата при само един загубен сет. За място на финала тя ще играе срещу №14 Малак Ел Алами (Мароко).

Елизара Янева загуби на четвъртфиналите на сингъл от водачката в схемата Лаура Самсон (Чехия) с 2:6, 0:6. Преди този мач тя постигна три поредни победи без загубен сет.

Анас Маздрашки се класира за полуфиналите на двойки при юношите. Българинът и Андреас Тимини (Кипър), поставени под №7, победиха първите в схемата Виктор Фридрих (Великобритания) и Лука Преда (Румъния) с 2:6, 6:3, 10-5.

На четвъртфиналите на двойки при девойките Ива Иванова и Сара Илиев (Франция) загубиха драматично с 1:6, 7:6(3), 9-11 от Асилжан Аристанбекова и Соня Жинбаева (Казахстан).

Руски опозиционери призоваха Запада да не признава резултатите от президентските избори през март