Рубльов спря възхода на Григор Димитров в Индиън Уелс

рубльов спря възхода григор димитров индиън уелс
23:15, 18.03.2022
Чете се за: 01:35 мин.

Григор Димитров отпадна на 1/4-финалите от първия за годината турнир от сериите "Мастърс 1000" в Индиън Уелс (САЩ).

След три поредни победи поставеният под №33 българин отстъпи пред 7-ия в световната ранглиста и в схемата Андрей Рубльов с 5:7, 2:6 след час и половина игра на централния корт в Рая на тениса.

Първата ни ракета (№35 в класацията на АТР) опита да се противопостави на 24-годишния руснак и в отделни моменти успяваше. В крайна сметка обаче 30-годишният хасковлия допусна второ поредно и общо трето поражение в петия си мач срещу този съперник.

В първата част Григор изостана с пробив в 5-ия гейм, но успя да го върне в сюблимния момент - с брейк на нула, когато Рубльов сервираше за сета при 5:4. Само че Димитров моментално отново предаде подаването си и въпреки че в 12-ия гейм отрази три поредни сетбола, руснакът наложи волята си от четвърти опит и на практика пречупи съпротивата му.

Във втория сет българският топ тенисист беше пробит в 3-ия и 5-ия гейм, а в 7-ия спаси мачбол на свой сервис, преди Рубльов да затвори двубоя 1:32 ч. след началото му.

Кирил Петков: Изправени сме за пореден път пред абсолютен саботаж от прокуратурата
Костадин Ангелов: Бойко Рашков ще свали правителството от власт