С 10 души Селта Виго измъкна точка при визитата си на Реал Сосиедад

души селта виго измъкна точка визитата реал сосиедад
17:57, 18.02.2023

С десет души на терена Селта Виго вкара гол в последните секунди и измъкна равенство 1:1 при гостуването си на Реал Сосиедад в среща от 22-рия кръг на испанското футболно първенство.

Двубоят на "Реале Арена" в Сан Себастиан се развиваше изцяло по вкуса на домакините, които взеха аванс още в петата минута чрез гол на Микел Оярсабал.

Гостите от Селта бяха по-активният отбор на терена, но натискът им не даваше никакъв резултат. В 51-вата минута Яго Аспас пропусна най-добрия шанс за изравняване, стреляйки с глава в страничната греда.

Проблемите за гостите от Виго се увеличиха допълнително четвърт час преди края, когато Ренато Тапла бе изгонен за втори жълт картон.

Веднага след това Такефуса Кубо пропусна отлична възможност за втори гол и в крайна сметка това се оказа решаващо.

При последната си атака в мача в петата минута на добавеното време Селта изравни, след като Робин льо Норман си вкара автогол.

С равенството Реал Сосиедад остава на трето място в класирането с 43 точки от 22 мача, докато Селта има 24 точки и заема 13-о място.