С два гола на Карим Бензема Реал Мадрид надделя над Валядолид

С два гола на Карим Бензема Реал Мадрид победи Валядолид с 2:0 като гост в мач от 15-ия кръг на испанското футболно първенство.
09:42, 31.12.2022
Чете се за: 02:42 мин.

С два гола на Карим Бензема Реал Мадрид победи Валядолид с 2:0 като гост в мач от 15-ия кръг на испанското футболно първенство. Спечелените три точки позволиха на Реал да се изкачи на първо място във временното класиране с 38 точки, с една повече от тима на Барселона, който е с мач по-малко. Валядолид допусна второ поредно поражение и заема 15-о място със 17 точки в актива си.

Бензема се разписа от дузпа в 83-ата минута за 1:0, а в 89-ата направи резултата 2:0. Малко по-рано, в 82-ата минута домакините от Валядолид останаха с човек по-малко заради червен картон на Серхио Леон, отсъден за протестите му при отсъждането на дузпата.

Гостите не успяха да отбележат през първото полувреме в дебютния си мач след паузата за Световното първенство в Катар, а Бензема пропусна отлична възможност за гол още в 17-ата минута на двубоя. Френският национал, който пропусна Мондиал 2022 заради контузия, все пак бе точен от при дузпата в 83-ата минута, отсъдена за игра с ръка на Хави Санчес.

Футболистите на Реал Мадрид имаха претенции за дузпа и през първата част, но такава не бе отсъдена, а в 36-ата минута вратарят на гостите Тибо Куртоа се намеси навреме след удар на Алваро Агуадо.

Антонио Рюдигер бе неточен след като засече топката с глава при центриране от Тони Кроос малко след почивката, а в 68-ата минута Куртоа пак спаси вратата си след изстрел на Леон.

В 89-ата минута Карим Бензема оформи крайното 2:0, реализирайки след асистенция на Едуардо Камавинга.