Съдия от Косово ще ръководи мача Лудогорец - Спартак (Търнава) от Лигата на конференциите в четвъртък

Вяра Илиева
от Вяра Илиева
09:23, 19.09.2023
Чете се за: 01:02 мин.
лудогорец стартира групите лигата конференциите домакинство спартак търнава
Снимка: ПФК Лудогорец

Рефер от Косово ще ръководи мача Лудогорец срещу Спартак (Търнава) в четвъртък в Разград.

Шампионът на България ще направи дебют в груповата фаза на Лигата на конференциите. Мачът от група Н е от 19:45, а главен съдия е Генч Нуза.

За 34-годишния косовар това ще е едва втори двубой от груповата фаза на евротурнирите. През сезон 2021/22 той е бил арбитър на мача Омония Никозия – Кайрат Алмати (0:0).

Помощници на Нуза са също от Косово, а швейцарци са назначени да отговарят за ВАР в двубоя.

Другият двубой в група Н е Фенербахче (Турция) - Нордшеланд (Дания).

Балкан е домакин в първия си мач от груповата фаза на турнира за Купата на ФИБА Европа на 18 октомври
До обяд проблемите между правителството и производителите ще бъдат решени, каза Пеевски