10:29, 26.08.2020
Чете се за: 00:41 мин.
Тенис
сакари спря серина уилямс йорк

Американката Серина Уилямс отпадна в третия кръг на турнира "Уестърн енд Съдърн Оупън" в Ню Йорк, след като загуби от гъркинята Мария Сакари със 7-5, 6-7(5), 1-6.

Уилямс имаше сериозни проблеми още в първия си мач в надпреварата, когато надви нидерландката Аранча Рус в тайбрек в решаващия сет, а тази нощ тя бе спряна от представящата се солидно в последната година Сакари.

Уилямс бе близо до успех в два сета, след като водеше с 5-3 във втората част, а след това и с 4-1 в тайбрека, но допусна съперничката ѝ да вкара двубоя в трети сет, в който опитната американка започна да получава крампи в краката и успя да стигне само до един гейм.

"Поставих се в неприятна ситуация. Не помага много, когато си мислиш, че си спечелил мача, а след това си съвсем уморен. Трябваше да спечеля този мач, нямам оправдание. Беше трудно, но имах толкова много възможности. Трябва да разбера как отново да започна да печеля този тип мачове", коментира Серина след поражението.

На четвъртфиналите Сакари ще се изправи срещу британката Джоана Конта, която победи Вера Звонарьова с 6-4, 6-2.

Напред продължават още Наоми Осака, Виктория Азаренка, Онс Жабер, Джесика Пегюла, Ана Контавейт и Елиза Мертенс.

Какви са обновените критерии за кандидатстване в детските градини?
Магията на Седемте рилски езера (ГАЛЕРИЯ)