"Кралете" се наложиха с 120:115 над Далас.

сакраменто нов успех нба
08:55, 28.01.2024
Чете се за: 02:30 мин.

Отборът на Сакраменто Кингс стигна до нова победа, този път над Далас със 120:115 (29:25 34:24 31:26 26:40), като за "кралете" не игра контузеният Александър Везенков.

Стартовата петица на Майк Браун бе стандартна в лицето на Харисън Барнс, Кийгън Мъри, Домантас Сабонис, Кевин Хъртър и Ди′Аарън Фокс. До края в игра влязоха и Малик Монк, ДжаВейл МакГий, Трей Лайлс, Кеслър Едуърдс и Дейвиън Мичъл. Най-резултатен за тима бе Фокс, който вкара 34 точки, а Домантас Сабонис остана с “дабъл-дабъл”, като записа 17 точки и добави 11 борби.

От другата страна отново бе звездата на Маверикс - Лука Дончич, който записа “трипъл-дабъл”, но вкара 55 точки по-малко от 24 часа по-рано, когато реализира рекордните за кариерата си 73. Сега завърши с 28 точки, 10 борби и 17 асистенции.

До началото на последната част по-добрият отбор бе този на гостите, които влязоха в нея с 19 точки аванс. Но както често им се случваше напоследък намалиха оборотите и бяха напът да изпуснат победата подобно сблъсъка срещу Финикс преди седмица, когато пет минути преди финалната серия момчетата на Майк Браун имаха аванс от 22 точки.

Сакраменто дори имаше аванс от 23 точки в първите минути от заключителната четвърт, а секунди преди края на редовното време вече водиха само с три. Тогава обаче късметът покри гостите и те получиха правото да изпълнят два наказателни удара, което се оказа решаващо.

Успехът върна Сакраменто на петото място в Западната конференция с баланс от 26-18.

Следващият мач на тима е на 30 януари от 3 часа българско време в Мемфис.

Бум на убийствата - какво се случва в обществото ни?