Салернитана обърна Лацио за първи успех през кампанията в Серия "А"

19:00, 25.11.2023
Чете се за: 02:10 мин.
салернитана обърна лацио първи успех кампанията серия

Малко повече от четири месеца след началото на сезона в Серия "А" отборът на Салернитана най-накрая записа своята първа победа в шампионата, след като надигра с 2:1 след обрат като домакин състава на Лацио в мач от 13-ия кръг.

Срещата в Салерно със сигурност не предвещаваше подобен развой, тъй като гостите откриха резултата в края на първата част чрез Чиро Имобиле, който беше точен от дузпа, отсъдена за нарушение срещу самия него от страна на Норберт Гьомбер.

Десет минути след почивката обаче домакините стигнаха до изравнителен гол чрез Григорис Кастанос, който се разписа при добавка след удар с глава на Антонио Кандрева, който бе отразен от стража на Лацио Иван Проведел.

В 66-ата минута все пак и Кандрева отбеляза гол с мощен удар от дистанция, с който матира Проведел и наказа бившия си клуб, за който 36-годишният футболист игра в периода 2013-2016 г.

Това попадение в крайна сметка донесе и трите точки за Салернитана, но въпреки първия успех през кампанията засега тимът остава на последното 20-о място с 8 точки, колкото има и предпоследния Верона.

Междувременно, Лацио заема 10-ата позиция с актив от 17 пункта, като футболистите на Маурицио Сари не познават вкуса на успеха във вече трети пореден мач.

Снегът отложи второто полувреме на мача ЦСКА - Етър
Ангел Джамбазки: България губи стотици милиони евро на година, защото не влиза в Шенген