Салернитана си подсигури оставането в Серия А след минимална победа над Аталанта

салернитана подсигури оставането серия минимална победа аталанта
18:50, 13.05.2023
Чете се за: 01:35 мин.

Отборът на Салернитана надви Аталанта с минималното 1:0 в двубой от 35-ия кръг на италианската Серия А.

В герой за домакините от Салерно се превърна Антонио Кандрева, който се разписа в третата минута на добавеното време на втората част. Асистент за победния гол във вратата на бергамаските бе Кшищоф Пьонтек.

С успеха Салернитана на практика си осигури почти на 100% оставането в елита, като събра актив от 38 точки. Тимът е на 11 от намиращия се под чертата Специя, който ако не спечели домакинството си на Милан по-късно тази вечер, ще гарантира, че тимът от Салерно ще играе в Серия А и през следващия сезон.

Аталанта от своя страна загуби до голяма степен шансове за място в топ 4, като е седми с 58 пункта, колкото има и шестия Рома, който тепърва ще играе своя мач. Бергамаските обаче са на пет точки от четвъртия Интер, който тепърва ще посрещне Сасуоло у дома.

В следващия кръг Аталанта приема Верона, докато Салернитана гостува на Рома.

Пещерни спасители представиха благотворителна изложба в Габрово
Красимир Каракачанов: Вероятно "главата на Гешев" е част от сделката за правителство