Салернитана удари Лацио насред "Стадио Олимпико"

22:14, 30.10.2022
Чете се за: 02:12 мин.

Отборът на Салернитана поднесе една от изненадите на 12-ия кръг в италианската Серия "А", побеждавайки с 3:1 като гост състава на Лацио.

На "Стадио Олимпико" "римските орли" излязоха с амбиции да стигнат до трите точки, но те бяха попарени от гостите от Салерно, които вкараха три гола в рамите на 25 минути през втората част.

Преди почивката двубоят се развиваше отлично за домакините, които поведоха с гол на Матия Дзакани в 41-ата минута.

След подновяването на играта обаче настъпи моментът на играчите на Салернитана, които изравниха чрез бившия футболист на Лацио Антонио Кандрева в 51-ата минута, който се разписа с чудесен прехвърлящ удар.

В 68-ата минута гостите стигнаха и до пълния обрат, а точен за тях беше Федерико Фацио, който в продължение на шест години носеше екипа на големия съперник на "лациалите" Рома.

Крайното 3:1 пък оформи Булайе Дия в 76-ата минута, след като засече подаване по земя на Домагой Бърдарич.

В класирането Лацио е на 3-та позиция с актив от 24 точки, а Салернитана са 10-и с 16 пункта.

В друга среща от кръга Фиорентина надигра драматично с 2:1 като гост тима на Специя. В игра за домакините се появи българският национал Петко Христов, който в последните минути трябваше да помогне на останалия с 10 души отбор на Специя да задържи равенството, но в крайна сметка той и неговите съотборници се провалиха, тъй като в 90-та минута Артур Кабрал донесе трите точки на "виолетовите".

Задава ли се нова зърнена криза след оттеглянето на Русия от сделката за износ на зърно от Украйна?
Балкан Ботевград надигра Левски с 25 точки разлика за първа победа през сезона в НБЛ