Само една победа дели ЛА Лейкърс от финалите на Запад

12:18, 11.09.2020
Чете се за: 00:49 мин.
Баскетбол
една победа дели лейкърс финалите запад

"Езерняците" надделяха със 110:100 над Хюстън Рокетс в мач номер четири от серията и по този начин поведоха с 3:1 успеха в общия резултат.

Двубоят започна равностойно като Лейкърс водиха през цялата първа четвъртина с няколко точки, за да я спечелят след 26:22.

До голяма степен отборът от Лос Анджелис си осигури успеха във втората част, когато две не толкова големи серии на пръв поглед, увеличиха преднината на "езерняците" до цели 16 точки преди почивката.

След нея, Леброн и компания продължиха със силната си игра като авансът им в един момент достигна 22 точки. В края на третата четвъртина все пак Рокетс се съвзеха и намалиха изоставането си.

В последната четвърт от Хюстън потърсиха дори изравняване, записвайки серия от 18:2, благодарения на силната игра на Ръсел Уестбрук. Това обаче не бе достатъчно за нещо повече от малко по-почетна загуба, която доближава първенеца от редовния сезон на Запад до неговия първи финал в конференцията от 2010-та насам.

За успеха на Лейкърс с "дабъл-дабъл" се отличиха Антъни Дейвис и Леброн Джеймс, които записаха съответно по 29 и 16 точки, както и по 12 и 15 борби. Леброн остана на косъм от "трипъл-дабъл", след като приключи с 9 асистенции.

За Хюстън Джеймс Хардън изигра най-слабия си мач до момента в серията, записвайки само 21 точки, докато Ръсел Уестбрук стана най-резултатен с 25 пункта.

Петият мач от серията, който има потенциала да реши спора, е в неделя рано сутринта българско време.

Какви компенсации могат да получат родителите на децата от детската градина с COVID-19 в Сливо поле?
Красимир Вълчев: Училищата вече са набелязали мерките за сигурност преди 15-ти септември