Саша Илич: Следващият мач е най-важният, Левски играе страхотен футбол

22:15, 09.04.2023
Чете се за: 02:12 мин.

Старши треньорът на ЦСКА Саша Илич похвали своите играчи за представянето през второто полувреме и двата гола на Мено Кох и Дюкенс Назон, с които "армейците" надиграха Славия с 2:0 в двубой от 25-ия кръг на Първа лига.

"Беше изключително труден мач за нас след отпадането за Купата тази седмица. През първото полувреме не изглеждахме много добре и ми се струваше, че още бяхме под емоциите от отпадането от Черно море.

Беше ни трудно да влезем в ритъм, тъй като имаше много спирания на играта.

През второто полувреме имахме късмета да вкараме два бързи гола, след което стана по-лесно.

Имаме 25 играчи и всички трябва да поддържат игрови ритъм. Искахме да заложим на други играчи като Мено Кох и Енес Махмутович и да дадем почивка на Матай и Християн Петров. А и с Мено Кох знаехме, че ще имаме предимство при статичните положения и точно така вкарахме първия гол.

Остават ни десет мача до края на шампионата, концентрираме се върху следващия мач, който е дербито с Левски. Съперникът е качествен отбор, играят страхотно и очаквам да стане добър мач. Имаме достатъчно време да се подготвим за тази среща. Станимир Стоилов е голям треньор, но не бих желал да коментирам случващото се в Левски.

Имаме страхотна подкрепа от феновете, но не ми хареса, че чупиха стадиона", коментира Саша Илич.

Мартин Кушев: ЦСКА не ни превъзхождаше с нищо