21:56, 03.08.2023
Лига на конференциите
Сепси ЦСКА
Снимка: Startphoto.bg

ЦСКА загуби от Сепси с 0:4 мача реванш от втория предварителен кръг на Лига на конференциите. Румънците спечелиха първия мач с 2:0 и по този начин елиминираха армейците с общ резултат 0:6.

Срещата започна по кошмарен начин за възпитаниците на Нестор Ел Маестро. Густаво Бусато повали Мариус Стефанеску в наказателното поле и домакините получиха дузпа в 18-ата минута на стадион "Сепси". Козмин Матей откри резултата с точно изпълнение.

След почивката футболистите на Сепси продължиха да бележат. Появилият се от резервната скамейка Аднан Аганович прати топката в противниковата врата, след като бе оставен непокрит на няколко метра от голлинията.

В последната минута на редовното време играчите на Ливиу Чоботариу записа името си сред голмайсторите. Резервата Ливиу Чоботариу бе оставен сам срещу вратаря и се разписа с точен удар.

В добавеното време домакините получиха правото да изпълнят нов 11-метров наказателен удар след нарушение на Мено Кох. Исник Алими оформи крайния резултат.

В хода на двубоя столичани отправиха само един точен удар през първата част. Срещата бе първи мач след завръщането на наставника Нестор Ел Маестро.