Септември обърна Берое като гост за първия си успех в Първа лига от октомври насам

14:38, 04.03.2023
септември обърна берое гост първия успех първа лига октомври насам
Снимка: ПФК Берое

Отборът на Септември София записа важна победа в битката за оцеляване в Първа лига, след като надигра с 2:1 като гост след обрат Берое в среща от 22-ия кръг.

За "синьо-червените" това бе първи успех в българското първенство от месец октомври насам, а с него те събраха 19 точки и понастоящем заемат 13-та позиция в подреждането.

В същото време Берое продължава да бъде без победа след подновяването на шампионата, като старозагорци са на 11-то място с актив от 20 пункта.

Днес футболистите на Николай Киров имаха всички шансове да прекъснат сушата си, след като Вини Трибуле ги изведе напред в резултата в края на първата част, след като по малко щастлив начин топката се отклони от неговия крак и влезе във вратата на гостите.

След почивката обаче играчите на Септември намериха начин да стигнат до обрат, като първо Димитър Костадинов беше точен за 1:1, вкарвайки с глава след центриране на Симеон Александров.

Пет минути преди края на редовното време пък отлична контраатака на столичани беше завършена подобаващо от Мартин Петков, който с диагонален изстрел донесе трите точки на своя тим.

Станимир Стоилов: Очаквам да зарадваме феновете на Левски с победа
Знакови сгради в САЩ грейнаха в цветовете на българския трибагреник (ВИДЕО)