Септември прекъсна негативната си серия след домакински успех над Ботев Пловдив

19:18, 10.03.2023
септември прекъсна негативната серия домакински успех ботев пловдив

Отборът на Септември София постигна победа с 2:1 при домакинството си на Ботев Пловдив в откриващия двубой на 23-ия кръг в Първа лига.

„Виненочервените“ откриха резултата на Националния стадион „Васил Левски“ в 20-ата минута, когато Симеон Александров центрира от ъглов удар в наказателното поле на „жълто-черните“, непокритият Асен Георгиев стреля с глава, топката рикошира в гърба на Па Конате и прехвърли стражът Хидайет Ханкич, Антоан Бароан изчисти от голлинията и при добавката Мартин Петков се разписа с глава от близка дистанция.

„Канарчетата“ възстановиха равенството след малко повече от половин час игра. Триходова акция между Дилан Мертенс, Красиан Колев и Антоан Бароан изведе Мертенс на стрелкова позиция отдясно в пеналтерията на домакините и футболистът на Ботев Пловдив с мощен удар по диагонала се разписа в близкия ляв ъгъл на вратата, пазена от Димитър Шейтанов.

Септември отново поведе в 68-ата минута, когато Красимир Станоев изведе Симеон Александров зад отбраната на Ботев в наказателното поле на гостите и бързоногият нападател с техничен изстрел прати топката покрай плонжа на стража Ханкич за 2:1.

В класирането Септември се изкачи на 11-ата позиция с актив от 22 точки, на четири пункта зад десетия Ботев Пловдив.

Ден на отворени врати в НС по повод годишнината от спасяването на българските евреи